İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım Bilgileri

İstanbul Havalimanı açıldı ama İstanbullular da dahil olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak bilmiyor. Şehrin dışına yapılan bu havalimanı çoğu insan tarafından günümüzde yargılanarak bakılsa bile uzaklığından dolayı aslında ulaşım kolaylığını da sağladılar.

Sizler için İstanbul Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi araştırdık. Süre, mesafe, ücret bilgilerini içeren yazımız web sitesinde mevcuttur bakmak isterseniz, umarım faydalı olur sizler için bu bilgiler.

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanacak. Sizler için İstanbul’un toplam 65 noktasında hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’un bütün HAVAİST duraklarına web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Hızla gelişen büyüyen İstanbul’ umuza yeni bir havalimanı eklendi, ama önceki havalimanları gibi konum yer olarak ne tam olarak biliniyor ne de ulaşımı biliniyor.

İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım

İstanbul Yeni Havaliman’ ı Nerde?

İstanbul Yeni Havaliman’ ı İstanbul’ un bir ucun da kuzeyin de,  Başakşehir’ in kuzeyinde yer alır, Karadeniz’ in kıyısın da yer alır ayrıca Arnavutköy ilçesi sınırları içerisin de Tayakadın mevkisin de, Kuzey Marmara Otoyolu üzerin de bulunmaktadır. Şuan çok zor ve çok ters bir konumda yer alan İstanbul Yeni Havaliman’ı zamanla çevresinin gelişmesi ve büyümesi ile daha merkezi bir konuma şehrin için de yer alması çok uzun süremez. En önemlisi ise metro hattının ve bağlantı yollarının da tamamlanması ile de İstanbul Yeni Havaliman’ na ulaşım imkanları da çoğalıcak ve daha kolay hale gelicek 3.Havalimanı na ulaşım.

İstanbul Havalimanı’ naşuanlık ulaşım olarak Havaist, İETT, taksiler aracılık etmektedir, bütün ulaşım bilgileri hangi noktalara Havaist var ve daha bir çok bilgiye siteden ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınız ile de gitmek isterseniz güzergah yol bilgilerine yine siteden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yeni açılmasına rağmen ulaşım güçlüğü zorluğu yok tek bir araçla gidemeseniz bile merkezi ortak noktalar İstanbul Yeni Havalimanı’ dan şehir merkezinden ulaşımı kolaylıkla aktarmalık olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »