İstanbul Havalimanı’ndan Bursa’ya Ulaşım

İstanbul Havalimanı – Bursa Ulaşım Bilgileri

İstanbul Havalimanı açılmasına rağmen İstanbul’da yaşayanlar olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimseler bilmiyor.

Bundan dolayı sizler için İstanbul Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlanabileceğini araştırdık. Süre, mesafe,ücret bilgilerini içeren bu yazı umarım faydalı olur sizler için.

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanır. Sizler için İstanbul’un toplam 65 yerinden hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı gerçekleştirirsiniz.

İstanbul’un bütün HAVAİST duraklarına web sitesinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

 

Bursa Havaist Ulaşım

İstanbul Havalimanı’dan Esenler otogar HAVAİST araçlarına binerek Bursa şehirlerarası otobüs ile yolculuk yapabilirsiniz. İstanbul Yeni Havalimanı’dan Esenler Otogar’ a HAVAİST araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Yenikapı İDO seferlerine binerek Bursa İDO’ da inebilirsiniz. Yenikapı’ya HAVAİST araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

 

 

Bursa'dan İstanbul Havalimanı'na Ulaşım
Bursa’dan İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

 

 

Bursa’ ya İstanbul Havalimanı’ dan Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

İstanbul Havalimanı ve Bursa arası mesafe yaklaşık olarak 180-230 km uzaklıkta bulunuyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Bursa’ ya taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz eğer taksi ücret tutarı

yaklaşık olarak 500-600 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol

güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Ayrıca taksici ile yapıcağınız pazarlığa göre de değişebilir. İstanbul Yeni Havalimanı ile Bursa yaklaşık olarak varış süresi 2,5-3 saat sürer, tabi bu trafik durumuna bağlıdır.

 

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Bursa’ ya Araba ile Ulaşım?

İstanbul Havalimanı’ dan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »