İstanbul Havalimanı’ndan – Bayrampaşa’ya Ulaşım

İstanbul Havalimanı’ndan – Bayrampaşa’ya Ulaşım Bilgileri

İstanbul Havalimanı açılmasına rağmen İstanbul’da yaşayanlar olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimseler bilmiyor. Şehir dışın da bulunan havalimanına ulaşım merak ediliyor.

Bundan dolayı sizler için İstanbul Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlanabileceğini araştırdık. Süre, mesafe, ücret bilgilerini içeren bu yazı umarım faydalı olur sizler için. İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanır.

Sizler için İstanbul’un toplam 65 yerinden hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı gerçekleştirirsiniz. İstanbul’un bütün HAVAİST duraklarına web sitesinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

 

Bayrampaşa Havaist Ulaşım

Bayrampaşa’ ya İstanbul Yeni Havalimanı’ dan HAVAİST araçları ile ulaşım sağlayabilirsiz. İstanbul Yeni Havalimanı’ dan  Esenler Otogar HAVAİST araçlarına binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaist durak saatleri web sitesinde mevcuttur bakabilirsiniz. Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

 

 

İstanbul Havalimanı’ndan – Bayrampaşa’ya
İstanbul Havalimanı’ndan – Bayrampaşa’ya

 

 

Bayrampaşa’ ya Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

İstanbul Havalimanı ile Bayrampaşa arası mesafe yaklaşık olarak 40-45 km uzaklıkta bulunuyor. İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Bayrampaşa’ ya taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz eğer taksi

ücret tutarı yaklaşık olarak 110-115 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Ayrıca taksici ile yapıcağınız pazarlığa göre de değişebilir. İstanbul Yeni Havalimanı ile yaklaşık olarak varış süresi 45-50 dk sürer, tabi bu trafik durumuna bağlıdır.

 

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Bayrampaşa’ ya Araba ile Ulaşım?

İstanbul Havalimanı’dan kiralama şirketlerinden araç kiralayarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz. İstanbul trafiğini de göz önüne almayı unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »