İstanbul Havalimanı – Zeytinburnu Ulaşım

İstanbul Havalimanı – Zeytinburnu Ulaşım Bilgileri

İstanbul Yeni Havalimanı açıldı ama İstanbul’ a gelenler ve İstanbullular da dahil olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimse bilmiyor.

Sizlere yardımcı olmak için İstanbul Yeni Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi araştırdık. Süre, mesafe, ücret, ulaşım sağlanacak araçlar bilgilerini içeren yazımız umarım faydalı olur sizler için.

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanacak. Sizler için İstanbul’un toplam 65 noktasında hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

İstanbul Havalimanı – Zeytinburnu Ulaşım

Zeytinburnu’ na Havaist Ulaşım

Önceden de bildiğiniz üzere Havaş ve Havabüs’ e benzer şekilde İstanbul Yeni Havalimanı’ naHavaist hizmet vermeye başlamıştır.

Zeytinburnu’ dan İstanbul Yeni Havalimanı’ na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. En yakın Bakırköy İDO iskelesindeki HAVAİST durağıdır. Yeri ise Bakırköy İDO iskelesinin karşısındadır.

Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

Zeytinburnu’ dan İstanbul Yeni Havalimanı’ naTaksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

Zeytinburnu’ dan İstanbul Yeni Havalimanı’ da ki arası mesafe yaklaşık olarak 50-55 km uzaklıkta bulunuyor.

Zeytinburnu’ dan İstanbul Yeni Havalimanı’ nataksi ile ulaşım sağlamak isterseniz taksi ücret tutarı yaklaşık olarak 120-130 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Yaklaşık olarak varış süresi 40-45dkdır, tabi bu trafik durumuna bağlıdır. İstanbul trafiğini göz önünde bulundurun.

Zeytinburnu’ dan İstanbul Yeni Havalimanı’ naAraba ile Ulaşım?

Zeytinburnu’ dan özel aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.  Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »