İstanbul Havalimanı – Yalova Ulaşım

İstanbul Havalimanı – Yalova Ulaşım Bilgileri

İstanbul Havalimanı açılmasına rağmen İstanbul’da yaşayanlar olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimseler bilmiyor.

Bundan dolayı sizler için İstanbul Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlanabileceğini araştırdık. Süre, mesafe, ücret bilgilerini içeren bu yazı umarım faydalı olur sizler için.

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanır. Sizler için İstanbul’un toplam 65 yerinden hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı gerçekleştirirsiniz.

İstanbul’un bütün HAVAİST duraklarına web sitesinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

İstanbul Havalimanı – Yalova Ulaşım

 

Yalova Havaist ve Otobüs Ulaşım

Yalova’ ya İstanbul Havalimanı’ dan Esenler otogar HAVAİST araçlarına binerek Yalova otobüsüne binip ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Yeni Havalimanı’danHAVAİST araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz Esenler Otogar’ a.

Bunun yanı sıra İstanbul Havalimanı’ dan direk İstanbul Konfor otobüsüne binerek direk Yalova’ ya gelebilirisniz.2 saat 55 dakika sürüyor. Bilet fiyatı 70 TL dir.

Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

 

Yalova’ dan İstanbul Havalimanı’ na Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

İstanbul Havalimanı ve Yalova arası mesafe yaklaşık olarak 130-180 km uzaklıkta bulunuyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Yalova’ ya taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz eğer taksi ücret tutarı yaklaşık olarak 500-600 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Ayrıca taksici ile yapıcağınızpazarlığa göre de değişebilir. İstanbul Yeni Havalimanı ile Yalova yaklaşık olarak varış süresi 2,5-3 saat sürer, tabi bu trafik durumuna bağlıdır.

 

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Yalova’ ya Araba ile Ulaşım?

İstanbul Havalimanı’ nakiralık araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »