İstanbul Havalimanı – Ümraniye Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı açıldı ama İstanbul’ a gelenler ve İstanbullular da dahil olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimse bilmiyor.

Sizlere yardımcı olmak için İstanbul Yeni Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi araştırdık. Süre, mesafe, ücret, ulaşım sağlanacak araçlar bilgilerini içeren yazımız umarım faydalı olur sizler için.

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanacak. Sizler için İstanbul’un toplam 65 noktasında hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

Ümraniye Havaist Ulaşım

Önceden de bildiğiniz üzere Havaş ve Havabüs’ e benzer şekilde İstanbul Yeni Havalimanı’ na Havaist hizmet vermeye başlamıştır.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan HAVAİST araçları ile Hasdal – Kavacık tan geçen bütün araçlara binebilirsiniz sonrasında da Tepeüstü/ Ümraniye’ de inip İETT durakların da ya da dolmuş ayrıca taksi ile Ümraniye’ nin bütün noktalarına ulaşım sağlayabilirisiniz.

Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

 

ümraniye
ümraniye

Ümraniye’ ye Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Ümraniye arası mesafe yaklaşık olarak 55-60 km uzaklıkta bulunuyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Ümraniye’ ye taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz taksi ücret tutarı yaklaşık olarak 140-150 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Yaklaşık olarak varış süresi 60-65 dkdır, tabi bu trafik durumuna bağlıdır. İstanbul trafiğini göz önünde bulundurun.

Ümraniye’ ye Araba ile Ulaşım?

İstanbul Yeni Havalimanı’dan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.  Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »