İstanbul Havalimanı – Sarıyer Uskumruköy Yolu Ulaşım

İstanbul Havalimanı açıldı ama İstanbullular da dahil olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak bilmiyor.

Sizler için İstanbul Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi araştırdık. Süre, mesafe, ücret bilgilerini içeren yazımız umarım faydalı olur sizler için.

 

sarıyer
sarıyer

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanacak. Sizler için İstanbul’un toplam 65 noktasında hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’un bütün HAVAİST duraklarına web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Burada ise sizlere Sarıyer Uskumruköy durağından kalkan HAVAİST araçları ile ilgili detaylı bilgileri inceleyebilirsiniz.

İETT 25 Nisan da yaptığı yeni düzenlemeler ile Sarıyer Uskumruköy Yolu’ nu HAVAİST artık kullanılmıyor. Bu durağa yakın durakları verelim;

 

İST-13 Sarıyer HAVAİST Durakları

Sarıyer HAVAİST Durağı

Gün içerisinde ve 24 boyunca saatte 1 hareket eder.

Sarıyer Havaist Ücreti

Sarıyer İETT durağından hareket eden Havaist aracının ücreti 16 tl dir. Öğrenci, yaşlı, kamu çalışanı diye bir ayrım yok herkese aynı tarife uygulanıyor. Ücretsiz İstanbul Kart sahipleri de (65 yaş üstü, kamu çalışanları) Havaist araçlarına ücretli olarak biniyorlar.

Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

Sarıyer durağında İstanbul Kart alım-dolum işlemi yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

Cep telefonunuz ile de bu işlemi yapabilirsiniz, istanbulkart uygulamasını indirerek kredi kartınız ile İstanbul kartınıza para yükleyebilirsiniz.

 

Sarıyer Havaist Durağı Yeri Nerde?

Sarıyer durağı Yusuf Ziya Oniş Stadyum’ nun üst tarafında İETT peronlarının son durağında bulunuyor.

 

Sarıyer Havaist Yol Güzergahı

Sarıyer’ den hareket eden araç Hacıosman Metro, Maslak/ İTÜ Ayazağa Rektörlük duraklarına uğrayarak İstanbul Havalimanına ulaşım sağlar. Yaklaşık olarak 80 dk sonra ulaşır. Uçağı kaçırmamanız için en az 2 veya 3 saat içinde Havaist aracına binmenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »