İstanbul Havalimanı –Kırklareli (Lüleburgaz) Ulaşım

İstanbul Havalimanı açılmasına rağmen İstanbul’da yaşayanlar olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimseler bilmiyor.

Bundan dolayı sizler için İstanbul Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlanabileceğini araştırdık. Süre, mesafe, ücret bilgilerini içeren bu yazı umarım faydalı olur sizler için.

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanır. Sizler için İstanbul’un toplam 65 yerinden hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı gerçekleştirirsiniz.

İstanbul’un bütün HAVAİST duraklarına web sitesinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

Kırklareli (Lüleburgaz) Havaist Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan HAVAİST araçları ile İstanbul Otogar aracına bineceksiniz. Araçtan indiğinizde otogardan şehirlerarası otobüse binerek Kırklareli’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Halkalı Tren Garına giden HAVAİST araçları ile ulaşım sağlayıp, ordan Edirne yönüne giden tren yolculuğu yapabilirsiniz.

Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

 

kırklareli
kırklareli

Kırklareli (Lüleburgaz) Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

İstanbul Havalimanı’ dan Kırklareli (Lüleburgaz) arası mesafe yaklaşık olarak 200 km uzaklıkta bulunuyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Kırklareli ( Lüleburgaz) taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz eğer taksi ücret tutarı yaklaşık olarak 600 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Ayrıca taksici ile yapıcağınız pazarlığa göre de değişebilir. İstanbul Yeni Havalimanı ile Kırklareli (Lüleburgaz) yaklaşık olarak varış süresi 2- 2,5 saat sürer, tabi bu trafik durumuna bağlıdır.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Kırklareli (Lüleburgaz ) Araba ile Ulaşım?

İstanbul Havalimanı’dan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.  Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »