İstanbul Havalimanı – Hızlı Tren Pendik YHT Ulaşım

İstanbul Havalimanı – Hızlı Tren Pendik YHT Ulaşım Bilgileri

 

İstanbul Yeni Havalimanı açıldı ama İstanbul’ a gelenler ve İstanbullular da dahil olmak üzere Hızlı Tren Pendik YHT’den 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimse bilmiyor.

Sizlere yardımcı olmak için İstanbul Yeni Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi araştırdık. Süre, mesafe, ücret, ulaşım sağlanacak araçlar bilgilerini içeren- yazımız umarım faydalı olur sizler için.

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanacak. Sizler için İstanbul’un toplam 65 noktasında hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

 

Hızlı Tren Pendik YHT’ ye Havaist Ulaşım

Önceden de bildiğiniz üzere Havaş ve Havabüs’ e benzer şekilde İstanbul Yeni Havalimanı’ na Havaist hizmet vermeye başlamıştır.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Hızlı Tren Pendik YHT Garı’ na ulaşımı Pendik YHT Gar HAVAİST aracına binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

 

Hızlı Tren Pendik YHT’ ye İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

Hızlı Tren Pendik YHT  İstanbul Yeni Havalimanı arasında ki mesafe yaklaşık olarak 75-80 km uzaklıkta bulunuyor.

Hızlı Tren Pendik YHT’ ye İstanbul Yeni Havalimanı’ dan taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz taksi ücret tutarı yaklaşık olarak 200 – 110 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Yaklaşık olarak varış süresi 55-60 dk, tabi bu trafik durumuna bağlıdır. İstanbul trafiğini göz önünde bulundurun.

 

İstanbul Havalimanı – Hızlı Tren Pendik YHT Ulaşım
İstanbul Havalimanı – Hızlı Tren Pendik YHT Ulaşım

Hızlı Tren Pendik YHT’ ye İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Araba ile Ulaşım?

Hızlı Tren Pendik YHT’ ye İstanbul Yeni Havalimanı’dan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.  Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz. İstanbul trafiğini göz önünde bulundurun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »