İstanbul Havalimanı – Gaziosmanpaşa Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı açıldı ama İstanbul’ a gelenler ve İstanbullular da dahil olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimse bilmiyor.

Sizlere yardımcı olmak için İstanbul Yeni Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi araştırdık. Süre, mesafe, ücret, ulaşım sağlanacak araçlar bilgilerini içeren- yazımız umarım faydalı olur sizler için.

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanacak. Sizler için İstanbul’un toplam 65 noktasında hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

Gaziosmanpaşa’ ya Havaist Ulaşım

Önceden de bildiğiniz üzere Havaş ve Havabüs’ e benzer şekilde İstanbul Yeni Havalimanı’ na Havaist hizmet vermeye başlamıştır.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan HAVAİST araçları ile Gaziosmanpaşa yakınlarından geçen bütün araçlara binebilirsiniz sonrasında da ordan İETT duraklarından otobüslere ya da dolmuş veya taksi ile Gaziosmanpaşa’ nın bütün bölgelerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

Gaziosmanpaşa’ ya Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Gaziosmanpaşa arası mesafe yaklaşık olarak 30-36 km uzaklıkta bulunuyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Gaziosmanpaşa’ ya taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz taksi ücret tutarı yaklaşık olarak 100 – 110 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Yaklaşık olarak varış süresi 35-40 dk, tabi bu trafik durumuna bağlıdır. İstanbul trafiğini göz önünde bulundurun.

Gaziosmanpaşa’ ya Araba ile Ulaşım?

İstanbul Yeni Havalimanı’dan Gaziosmanpaşa’ ya araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.  Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »