İstanbul Havalimanı –Galatasaray Türk Telekom Arena Ulaşım

İstanbul Havalimanı açıldı ama İstanbullular da dahil olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak bilmiyor.

Sizler için İstanbul Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi araştırdık. Süre, mesafe, ücret bilgilerini içeren yazımız umarım faydalı olur sizler için.

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanacak. Sizler için İstanbul’un toplam 65 noktasında hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

 

Galatasaray Türk Telekom Arena Havaist Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan HAVAİST araçları ile 4. Levent aracına bineceksiniz. Araçtan indiğiniz yerde 4. Levent metro istasyonunda metroya binip bir durak sonra Sanayi Mahallesi metro istasyonuna ulaşım sağlıcaksınız.

Sanayi Mahallesi istasyonunda Seyrantepe metro istasyonuna ulaşım sağlayacaksınız.

Galatasaray Türk Telekom Arena Stadyum’da Seyrantepe metro istasyonu çıkışında bulunuyor.

Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

Galatasaray Türk Telekom Arena Stadyumu’ na Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

İstanbul Havalimanı’ dan Galatasaray Türk Telekom Arena Stadyum arası mesafe yaklaşık olarak 35-40 km uzaklıkta bulunuyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Galatasaray Türk Telekom Arena Stadyumu’ na taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz taksi ücret tutarı yaklaşık olarak 100 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Yaklaşık olarak varış süresi 35-40 dkdır, tabi bu trafik durumuna bağlıdır.

 

istanbul havalimanı türk telekom arena
istanbul havalimanı türk telekom arena

Galatasaray Türk Telekom Arena Stadyumu’ na Araba ile Ulaşım?

İstanbul Havalimanı’dan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.  Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »