İstanbul Havalimanı – DTM İstanbul Fuar Merkezi’ ne Ulaşım

İstanbul Havalimanı – DTM İstanbul Fuar Merkezi’ ne Ulaşım Bilgileri

İstanbul Yeni Havalimanı açıldı ama İstanbul’ a gelenler ve İstanbullular da dahil olmak üzere
3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimse bilmiyor. Şehrin dışında yer alması ulaşımının nasıl olacağını düşündürüyor. Sizlere yardımcı olmak için İstanbul Yeni Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi araştırdık. Süre, mesafe, ücret, ulaşım sağlanacak araçlar bilgilerini içeren yazımız umarım
faydalı olur sizler için. İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanacak. Sizler için İstanbul’un toplam 65 noktasında hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

İstanbul Havalimanı – DTM İstanbul Fuar Merkezi’ ne Ulaşım

DTM İstanbul Fuar Merkezi’ ne Havaist Ulaşım

Önceden de bildiğiniz üzere Havaş ve Havabüs’ e benzer şekilde İstanbul Yeni Havalimanı’na Havaist hizmet vermeye başlamıştır. İstanbul Yeni Havalimanı’ dan HAVAİST araçları ile Yenibosna/ Kuleli ye giden araçlara binebilirsiniz sonrasında da Yenibosna Metro İstasyon’ dan binerek 1 durak sonra DTM İstanbul Fuar ulaşmış olursunuz. Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız. İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’ dan DTM İstanbul Fuar Merkezi’ ne Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

İstanbul Yeni Havalimanı ile DTM İstanbul Fuar Merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 40-45 km uzaklıkta bulunuyor. İstanbul Yeni Havalimanı’ dan Sultanbeyli’ ye taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz taksi ücret tutarı yaklaşık olarak 130-140 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Yaklaşık olarak varış süresi 40-45 dkdır, tabi bu trafik durumuna bağlıdır. İstanbul trafiğini göz önünde bulundurun.

DTM İstanbul Fuar Merkezi’ ne Araba ile Ulaşım?

İstanbul Yeni Havalimanı’dan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak da ulaşımınızı
sağlayabilirsiniz. Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu
ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »