İstanbul Havalimanı – Ataşehir Ulaşım

İstanbul Havalimanı – Ataşehir Ulaşım Bilgileri

İstanbul Yeni Havalimanı açıldı ama İstanbul’ a gelenler ve İstanbullular da dahil olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimse bilmiyor.

Sizlere yardımcı olmak için İstanbul Yeni Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi araştırdık. Süre, mesafe, ücret, ulaşım sağlanacak araçlar bilgilerini içeren yazımız umarım faydalı olur sizler için.

İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanacak. Sizler için İstanbul’un toplam 65 noktasında hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

 

Ataşehir Havaist Ulaşım

Önceden de bildiğiniz üzere Havaş ve Havabüs’ e benzer şekilde İstanbul Yeni Havalimanı’ na Havaist hizmet vermeye başlamıştır.

Ataşehir’ den İstanbul Yeni Havalimanı’ dan HAVAİST araçları ile Ataşehir durağından hareket eden araçlara binebilirsiniz sonrasında da sizi direk olarak İstanbul Yeni Havalimanı’ na ulaşım sağlamış olursunuz.

Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınıza yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

Ataşehir durağında da büfeler ve otomatlar bulunuyor yükleme işlemini ya da alım işlemini ordan da yapabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

 

 

 

İstanbul Havalimanı – Ataşehir Ulaşım
İstanbul Havalimanı – Ataşehir Ulaşım

 

 

Ataşehir’ den İstanbul Yeni Havalimanı Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

Ataşehir’ den İstanbul Yeni Havalimanı arası mesafe yaklaşık olarak 50-55 km uzaklıkta bulunuyor.

Ataşehir’ den İstanbul Yeni Havalimanı taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz taksi ücret tutarı yaklaşık olarak 140-150 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Yaklaşık olarak varış süresi 50 dkdır, tabi bu trafik durumuna bağlıdır. İstanbul trafiğini göz önünde bulundurun.

 

İstanbul Yeni Havalimanı’ na Araba ile Ulaşım?

Ataşehir’ den İstanbul Yeni Havalimanı’na özel aracınız ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.  Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »