İstanbul Havalimanı – 4. Levent Ulaşım Bilgileri

İstanbul Havalimanı – 4. Levent Ulaşım Bilgileri

 

İstanbul Havalimanı açılmasına rağmen İstanbul’da yaşayanlar olmak üzere 3. Havalimanına nasıl ulaşım sağlanacağını, nerede olduğunu tam olarak kimseler bilmiyor. Şehir dışında bulunan havalimanına ulaşım merak ediliyor. Bundan dolayı sizler için İstanbul Havalimanı’na nasıl ulaşım sağlanabileceğini araştırdık.

Süre, mesafe, ücret bilgilerini içeren bu yazı umarım faydalı olur sizler için. İstanbulluların ve İstanbul’ a gelenlerin daha öncede kullandığı, bildiği HAVAŞ ve

HAVABÜS e benzer şekilde, İstanbul Havalimanı’na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlanır. Sizler için İstanbul’un toplam 65 yerinden hareket edecek olan HAVAİST araçları ile ulaşımınızı gerçekleştirirsiniz.

İstanbul’un bütün HAVAİST duraklarına web sitesinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Birden çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi size bunları açıklayacağız.

 

 

4. Levent Havaist Ulaşım

4. Levent’ den İstanbul Yeni Havalimanı’ na HAVAİST araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Yeni Havalimanı’ na 4. Levent metro istasyonu çıkışında ki İETT durağından HAVAİST araçlarına binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaist durak saatleri web sitesinde mevcuttur bakabilirsiniz. Bu arada Havaist araçlarına sadece İstanbul Kart ile biniş yapılıyor. Nakit ya da kredi kartı geçerliliği yoktur. Bundan dolayı durağa gelirken kartınızı yanınızda getirmeyi ve kartınız yeterli bakiyeyi yüklemeyi unutmayınız.

İstanbul Havalimanı’da da İstanbul Kart alım-dolum yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor.

 

 

İstanbul Havalimanı – 4. Levent Ulaşım
İstanbul Havalimanı – 4. Levent Ulaşım

 

4. Levent’ den Taksi ile Ulaşım Ne Kadar Tutar?

İstanbul Havalimanı ile 4. Levent arası mesafe yaklaşık olarak 35-40 km uzaklıkta bulunuyor. İstanbul Yeni Havalimanı’ na 4. Levent’ den taksi ile ulaşım sağlamak isterseniz eğer taksi ücret tutarı yaklaşık olarak 90-100 TL civarında tutar. Tabi bu yolculuk o anki yol trafik durumuna, gidilen yol güzergahına da bağlı, ayrıca köprü ve otoyol ücretleri de bulunmaktadır. Ayrıca taksici ile yapıcağınız pazarlığa göre de değişebilir. İstanbul Yeni Havalimanı ile yaklaşık olarak varış süresi 40-45 dk sürer, tabi bu trafik durumuna bağlıdır.

 

İstanbul Yeni Havalimanı’ na 4. Levent’ den Araba ile Ulaşım?

İstanbul Havalimanı’dan özel aracınız ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Yol güzergahı seçimi içinde internetten yol haritasını açıp trafik yoğunluğu ve de süre belirlemesi konusunda yardım alabilirsiniz. İstanbul trafiğini de göz önüne almayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »