İstanbul Airport City

İstanbul Yeni Havalimanı projesi ile beraber dünyada az sayıda örneği bulunan ve Havalimanının yakın çevresinde, kamulaştırma alanı sınırları içinde yer alacak olan “İstanbul Airport City” projesi geliştirilmektedir.

Bünyesinde oteller, ofisler, alışveriş merkezi ve toplumsal yaşam alanları, hastaneler, camiler, okullar ve fuar alanları yer alan İstanbul Airport City Projesi; büyüklüğü, çevreci ve sürdürülebilir tasarımı, varlıklı bina karması ile bir tek Havalimanı kullanıcılarına değil tüm bir şehre hizmet verecektir. Dünyanın sayılı havalimanlarının çevresinde geliştirilen ve az sayıda örneği bulunan, Türkiye için bir ilk olacak bu şehir modeli gelecekteki Havalimanı Şehirleri için referans olacak düzeyde inşa edilecektir.

İstanbul Airport City projesi kapsamında dört ana geliştirme bölgesi mevcuttur: Ana Terminal bitişiğindeki “Merkez Bölge”, İhsaniye Metro istasyonundaki “Doğu Bölgesi”, Doğu-Batı pistinin Kuzeyindeki “Lojistik Bölge” ve 2. Terminal binası ile beraber gerçekleştirilecek “T2 Bölgesi”. Konum itibariyle, Merkez bölge yatırımlarının 2018 yılı içinde başlaması ve kısa sürede tamamlanarak havayolu şirketleri, havalimanı kullanıcıları öncelikli olmak üzere kullanıma açılması hedeflenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »